Nezobrazuje se vám e-mail korektně? Pak klikněte, prosím, sem.
1. dubna 2020

Milí Pozořičtí,
ani jsme se nenadáli a březen je za námi. Zcela mimořádný březen, jaký nikdo nepamatujeme. V tomto vydání jsme pro vás připravili poprvé pohled na naše úsilí přes data, která sesbíral náš koordinační tým. Začínáme také postupné představování organizačních týmů. Abyste věděli, jak je POZOŘICKÉ VÍŘENÍ řízeno, aby nevznikal chaos.
Jak se nám naše společné úsilí daří
Klikněte na graf a po chvíli načítání dat budete mít možnost procházet mnoho dalších užitečných informací. A teď dávejte dobrý pozor! Uvidíte průběžně aktualizovaná data o tom,
  • kolik roušek bylo ušito v Pozořicích,
  • kolik lidí a úsilí stojí za vznikem jedné roušky,
  • kde všude našimi rouškam pomáháme, šíříme radost a dáváme signál, že to společně zvládneme.
Prosím, mějte chvíli strpení, než se data načtou.
Zápisy do 1. třídy ZŠ Pozořice pro školní rok 2020/21
 Od 6. do 17. 4. 2020 proběhne pouze formální část zápisu (tj. bez účasti dětí). Motivační část (pohovor s dětmi) se uskuteční až po znovuotevření škol. Veškeré informace k zápisu najdete na ZŠ Pozořice
Pojďme se podívat na to co se děje i s humorem a nadhledem
Pozořické sochy dostaly taky své roušky a na úřadě se sportuje.
Facebook YouTube Twitter
Jak získávat informace a být připojen
24 hodin denně se snažíme komunikovat na Facebooku U nás v Pozořicích a Pozořice—Jezera – připojte se, komunikujte. Děkujeme.

Prosíme zájemce o jakoukoliv podporu a zájemce o informace, přihlaste se přes formulář na www.pozorice.cz. 
Facebook YouTube Twitter LinkedIn Instagram Pinterest
Lidé v pozadí
V minulém vydání Pozořice v udatném boji s pandemií č. 3 jsme poprvé zveřejnili záměr POZOŘICKÉHO VÍŘENÍ a to, jak je celý program organizován. Přečtěte si to. V každém newsletteru představíme konkrétní tým a jeho hybatele. Cyklus zahajujeme, jak jinak, než týmem roušek.
ROUŠKY
Jája Sobotková

"Sešel se neuvěřitelný tým. V tuto chvíli 81 lidí, kteří se podílejí na procesu vzniku a distribuce roušek. A jak to probíhá? Vše začíná přílivem materiálu, který neustále přichází od spousty nejmenovaných dárců, bez kterých by ovšem žádné roušky nebyly, a naší dokonalou zásobovací jednotkou Alenou Zpěvákovou-Píchovou, která s pomocí dalších ochotných občanů zajistí téměř cokoli, co švadlenky potřebují.
Kurýři (naši spolehliví Jindra Klemešová a Honza Finsterle) rozvezou materiál mezi 45 švadlenek (včetně dvou mužů!). K materiálu se počítají i předchystané drátky, které připravují naši 3 "dráteníci”. Švadlenky pak musí každou látku vyprat na 90 °C nebo vyvařit, aby se zabránilo případnému přenosu infekce. Pak přichází na řadu šití. Po ušití je třeba roušky “sterilizovat” v troubě a kurýr je sveze balícímu týmu, jenž tvoří 5 žen, které ve svých domovech roušky znovu “přepečou” v troubě (jejich ochrana před nákazou i pojištění maximální hygieny roušek) a každou pak spolu s “vypečeným” návodem vloží do sáčku a uzavřou. Vše probíhá v maximálně dosažitelných “sterilních” podmínkách, a to v rukavicích a roušce.
Naši obětaví noční kurýři pak ve 22:00 svezou všechny roušky k Veronice Muselíkové, která je pak druhý den s týmem kurýrů doručí na potřebná místa.
Jako doplněk ochrany, zejména pro seniory, ještě tým 9 lidí stříhá jednorázové filtry, které jsou též distribuovány potřebným. Stejně tak probíhá skládání papírových jednorázových roušek, pod vedením Jany Hylmarové (dalších 9 dobrovolníků), které jdou všude, kde je potřeba.
Vznikl zde jedinečný organizmus se srdcem bijícím pro všechny lidi. Je mi ctí pracovat se všemi zúčastněnými dobrovolníky."
Facebook YouTube Twitter
Facebook YouTube Twitter
Pořád hledáme další dobrovolníky na šití. Zájemci, kontaktujte prosím Jáju Sobotkovou na Facebooku nebo na tel. 603 223 353.
Facebook YouTube Twitter
Obyvatelé DPS stále skládají papírové roušky.
Stáhněte si návod na výrobu vlastní bavlněné roušky, a to včetně sterilizace. Rouška pomůže! Moje rouška chrání Tebe, Tvoje rouška chrání mě!

Potřebujete roušku? Kontaktujte Veroniku Muselíkovou


Ocitli jste se v karanténě? Potřebujete pomoci s řešením problémů? Volejte:

723 990 864

Tereza Jiráčková, místostarostka

Činnost úřadu městyse Pozořice
Činnost úřadu městyse Pozořice byla upravena tak, abychom jednak chránili nejstarší zaměstnance, a také zabezpečili funkčnost úřadu. Otevírací doba je PO a ST 8–11 hod.
Prosíme konzultujte svou návštěvu předem telefonicky na 544 226 046 nebo e-mailem: pozorice@pozorice.cz

Jak šly dny – klíčové události tentokrát z pohledu koordinace

24. 3. (úterý)
Výroba a distribuce roušek běží naprosto plynule. Vyšel newsletter Pozořice v udatném boji s pandemií č. 3. V něm byl publikován a propagován návod na to, jak řídíme Pozořické víření.
25. 3. (středa)
Díky softwaru ANABIX nám neunikne žádná důležitá informace a nabídka pomoci.
26. 3. (čtvrtek)
Díky aplikace MOTIV-ACE máme přesná data o tom, kdo na čem, a jak dlouho, pracuje.
27. 3. (pátek)
Díky vizualizaci dat v Microsoft Power BI můžete sledovat, kolik roušek bylo ušito a kam a s jakým úsilím doputovaly. Všechny naše systémy jsou tak plně funkční.
28.–29. 3. (sobota a neděle)
Poprvé po dvou týdnech se mohly zastavit šicí stroje a Tým roušek si na chvíli odpočinul.
30. 3. (pondělí)
Tým newsletteru přímo z Pozořic již dokáže připravit a vydat newsletter vlastnimi silami.
31. 3. (úterý)
Všechny týmy pracují naplno. Počet vyrobených roušek se rychle blíží hranici 4000 ks.
1. 4. (středa)
Vydáváme tento čtvrtý newsletter.
Doporučujeme sledovat
Šiřte tento newsletter. Kdo má zájem o odběr, může si jej objednat zde.

Program POZOŘICKÉ VÍŘENÍ svými znalostmi a technologiemi zdarma podporují společnosti:
Facebook YouTube Twitter LinkedIn