17. března 2020

Milí Pozořičtí,

pro rychlejší šíření informací jsme rozjeli tyto e-mailové noviny. V tomto vydání najdete souhrn toho, na čem intenzivně pracujeme od pátku. 

Naší vizí pro příští dny je vzájemnou prací, podporou a ohleduplností chránit naše společenství před nákazou. 
Chceme také nabízet naše nápady i jiným obcím, které o ně projeví zájem.

Jak se na krizovou komunikaci sluší, budu stručný. Dlouhé řeči si, snad zakrátko, necháme k pivu.
POZOŘICKÁ VÝZVA

5P
S maximální energií jsme rozjeli program POZOŘICKÁ VÝZVA — Společně to zvládneme! V tuto chvíli má 5 témat:
Právě se zabýváme prvními 3 tématy. Během následujících 2–3 dnů chceme mít nastavenou základní úroveň zdravotní bezpečnosti v obci a doladit komunikaci. Začneme také nabízet naše nápady i jiným.


JDEME DO AKCE!
Na jednání Rady městyse v sobotu 14. 3. 2020 byl schválen rámec pro okamžitá opatření. Během víkendu byly vytvořeny a distribuovány letáky se základními informacemi a e-mailing s podrobnostmi. 24 hodin denně se snažíme komunikujeme na Facebooku U nás v Pozořicích a Pozořice - Jezera – připojte se, komunikujte. Děkujeme.

TÝMY
Během víkendu také zahájilo práci několik týmů:
Koordinační skupina pod vedením Aleše Krče, která řídí celý program. Akci Roušky vede Jája Sobotková a PTK je Pozořická tisková kancelář pro e-mailové noviny, jednotnou a srozumitelnou komunikaci. Vzniká také tým dobrovolníků.
Prosíme zájemce o jakoukoliv podporu a zájemce o informace, přihlaste se přes formulář na www.pozorice.cz. 
ROUŠKY
Moje rouška chrání Tebe, Tvoje rouška chrání mě!
Cílem bylo urychleně rozběhnout výrobu roušek. Podařilo se. Tato akce byla tak úžasná, že dokonce dnes přijela natáčet i Česká televize. Stále však hledáme další dobrovolníky na šití. Zájemci kontaktujte prosím Jáju Sobotkovou na Facebooku nebo na tel. 603 223 353. Stáhněte si návod na vlastní výrobu roušky, a to včetně sterilizace. Rouška pomůže! Není pravda, že je zbytečná. I částečná ochrana vás i vašeho okolí je užitečná. Proto je třeba, aby ji venku nosili všichni. Výrazně tak zvýšíme naše bezpečí.


Doporučujeme shlédnout krátké video Petra Ludwiga na toto téma.

Všem obchodům, úřadům, zdravotnímu středisku jsme rozdali roušky. Oni jsou v první linii a jsou v kontaktu s nejvíce lidmi. Pokud se nakazí oni, nákaza by se šířila o to rychleji.


Potřebujete-li roušku, kontaktujte Veroniku Muselíkovou
605 454 217
veronika-muselikova@seznam.cz

NAŠI ZRANITELNÍ
MUDr. Martin Sobotka navštívil DPS a osobně poučil všechny seniory o nutnosti minimalizovat kontakt s okolím. Obec zorganizovala donášku potravin. Stejně tak i z lékárny je možnost nechat si léky doručit. Dejte vědět vašim prarodičům, že tato možnost existuje.
723 990 864, 544 226 046
pozorice@pozorice.cz


ČINNOST ÚŘADU NAŠEHO MĚSTYSE
Činnost úřadu městyse Pozořice byla upravena tak, abychom jednak chránili nejstarší zaměstnance, a také zabezpečili funkčnost úřadu. Otevírací doba je PO a ST 8-11 hod.
Prosíme konzultujte svou návštěvu předem telefonicky na 544 226 046 nebo e-mailem: pozorice@pozorice.cz


KOMUNIKAČNÍ KAMPAŇ
Stránky obce www.pozorice.cz jsou doplněny o novou sekci Aktuální informace–koronavirusVybudovali jsme infrastruktury pro šíření e-novin. Co normálně trvá týdny, to jsme zvládli za 3 dny. V e-novinkách budeme pokračovat, přihlaste se o odběr. Připravujeme mimořádný zpravodaj. Je vytvořena skupina na aplikaci WhatsApp pro případné mimořádné zprávy.

DOKUMENTY KE STAŽENÍ PRO DALŠÍ OBCE
Připravili jsme část našich dokumentů jako inspiraci pro ostatní. Pozor, budeme šířit nejenom vzory letáčků a tiskovin, ale rychle zveřejníme i naše know-how a zkušenosti a poznatky z organizace programu Pozořická výzva


KONTAKTY
Aleš Krč, starosta, 724 186 156
Tereza Jiráčková, místostarostka, 604 662 530
Milan Petr,  koordinátor A – tým PTK, 724 326 047
Josef Hajkr, koordinátor B – tým PTK, 739 428 854
Martin Sobotka, předseda sociálně-zdravotní komise, 603 526 578
Pavel Beneš, grafik Pozořického zpravodaje, 604 540 344


Naši přátelé Instruktoři Brno přeložili skvělou studii o tom, jak ukázněností a omezením sociálního kontaktu lze nákazu výrazně snížit.


Šiřte tento newsletter. Kdo má zájem o odběr, může si jej objednat zde.