Kyberšikany přibývá – využijte lekci Příběh šikany
http://email-click.jsns.cz/img/not-found.png
Bulletin mediálního vzdělávání
únor 2021

Milí vyučující, 

kyberšikana, online závislost nebo komunikace se sexuálním podtextem jsou témata, která nabývají na závažnosti. Průzkum JSNS mezi školními metodiky prevence ukazuje, že závislostí a šikany na internetu přibývá. Věnujte se problematice ve své výuce, vyzkoušet můžete například audiovizuální lekci Příběh šikany.

A pokud máte pocit, že při distančních hodinách občas něco nejde podle plánu, projděte si doporučení k distanční výuce, materiál obsahující praktický návod, jak učit na dálku.

Za tým mediálního vzdělávání JSNS Vám přejí příjemné čtení:

Michaela Trnková, koordinátorka projektu Mediální vzdělávání
Karel Strachota, ředitel vzdělávacího programu JSNS
PRŮZKUM: METODICI PREVENCE
Online závislostí a kyberšikany přibývá, ukazuje průzkum mezi metodiky prevence
Alespoň 80 % metodiků prevence řešilo v posledních dvou letech problém kyberšikany. Vzrostl i výskyt online závislostí u žáků nebo komunikace se sexuálním podtextem.

Výzkum realizovaný JSNS přináší podrobnější informace o práci školních metodiků prevence a jejich přístupu k tématu bezpečnost v kyberprostoru. Dotazníkového šetření se zúčastnilo 800 respondentů a proběhlo ve spolupráci s agenturou Stem/Mark.

TIP NA LEKCI
Příběh šikany
Kam až může dojít (kyber)šikana? Dokument vypravuje příběh 13leté Rosalie, jež kvůli šikaně a následné kyberšikaně přemýšlela o sebevraždě, a otevírá zážitky a zkušenosti dalších dětí, které se setkaly s obdobnými těžkými situacemi.

Vyzkoušejte s žáky lekci, jejímiž cíli je porozumět mechanismům šikany a kyberšikany; vcítit se do pocitů šikanované oběti a zjistit, jak se zachovat, stane-li se člověk sám obětí.
VYZKOUŠEJTE LEKCI
DISTANČNÍ VÝUKA
Doporučení k distanční výuce
Inspirujte se komplexním souhrnem konkrétních tipů, jak na výuku na dálku, který jsme připravili ze zkušeností získaných během posledních měsíců.

Obsahuje:
  • jak technicky zabezpečit online výuku
  • pedagogická doporučení pro distanční výuku
  • speciální check-list k videokonferenci
  • tipy, jak učit na dálku s JSNS
PŘEČTĚTE SI DOPORUČENÍ
Jak se Vám Bulletin četl? Budeme rádi, když nám své názory a připomínky napíšete na e-mail michaela.trnkova@jsns.czDěkujeme.
Vzdělávací program JSNS
Člověk v tísni, o. p. s.
Tento email byl odeslán na adresu jsns@jsns.cz.
Odesilatelem je JSNS, michaela.trnkova@jsns.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla