Děkujeme Vám za přízeň a přejeme krásné prázdniny!
VĚSTNÍK 2020/06
Milí vyučující,
již končí školní rok, který byl letos v mnoha ohledech opravdu náročný. My doufáme, že Vám naše online materiály, které jsme zpřístupnili pro všechny zdarma, pomohli a usnadnili výuku na dálku. Rádi bychom Vám poděkovali za přízeň a krásné zpětné vazby, kterých se nám od Vás dostává, ať už k materiálům, ze kterých čerpáte ve svých hodinách, seminářům, které pro Vás pravidelně pořádáme, nebo jednotlivým projektům.

Přejeme Vám krásné léto se spoustou příležitostí k načerpání nových sil a těšíme se na Vás po prázdninách!

Za tým JSNS.CZ, Jan Forchheim a Tereza Štegmannová
Den Příběhů bezpráví
Před sedmdesáti lety, 27. června 1950, zavraždili představitelé Komunistické strany Československa Miladu Horákovou. Dnes je toto datum zaznamenáno v kalendáři jako Den památky obětí komunistického režimu. Při příležitosti významného výročí jsme spolu se studenty vyjádřili úctu všem obětem a aktivním odpůrcům komunistického režimu, všem lidem, kteří v těžkých dobách zůstali věrni ideálům demokracie a svobody. Během pietní akce na Karlově mostě jsme připomněli Miladu Horákovou a propagandistickou kulisu procesu, v němž byla postavena do role hlavní obžalované.
Podívejte se na video
16. ročník Měsíce filmu na školách
V listopadu proběhne již 16. ročník Měsíce filmu na školách. Jeho tématem bude využívání sdělovacích prostředků komunistickou stranou a režimní ovládání společnosti skrze manipulaci s informacemi, lži a zastrašování. Můžete se těšit například na film Pavel Tigrid – Evropan či snímek Tajné akce StB: Akce Alfa, přibližující důležitost Rádia Svobodná Evropa, které se stalo šiřitelem objektivních informací a svobodných myšlenek. Pro všechny zapojené vyučující máme také jako bonus připravenou tematickou plakátovou výstavu, v níž je využití médií komunisty ilustrováno na procesu s Miladou Horákovou.
Číst celé
Podzimní termíny školních projekcí Jeden svět
Kvůli vládním omezením v souvislosti s covid-19 jsme letos v březnu museli přerušit festival Jeden svět, ve většině měst dokonce ani nezačal. Od září se ale můžete ve většině festivalových měst těšit na pokračování. Seznam měst a náhradní termíny najdete na našem webu.
Číst celé
PŘIHLASTE SE NA SEMINÁŘE
Celoroční kurz mediálního vzdělávání pro 1. stupeň ZŠ
V příštím školním roce pro Vás chystáme novinku v podobě celoročního kurzu mediálního vzdělávání pro 1. stupeň ZŠ. Přihlašování bude spuštěné od 24. srpna od 14:00 hodin. Kurz proběhne v Praze a obsahuje 7 setkání. Zároveň pro vyučující na 1. stupni chystáme také vzdělávací konferenci, která proběhne 24. listopadu, a celodenní semináře v Českých Budějovicích, Brně, Liberci, Ostravě a Plzni.
Číst celé
Celoroční kurz mediálního vzdělávání pro 2. stupeň ZŠ a SŠ
Chtěli byste se příští školní rok intenzivněji zabývat mediálním vzděláváním? Na podzim opět chystáme bezplatný akreditovaný celoroční kurz pro vyučující 2. stupně ZŠ a SŠ a přihlašování spouštíme 24. srpna ve 14:00. Od října 2020 do června 2021 proběhne v Praze sedm půldenních seminářů, na které navážou projektové dny na školách účastníků.
Číst celé
Začínáme učit s filmem pro vyučující odborných škol a učilišť, v Brně
Nestihli jste se přihlásit na naše online webináře během jara? Působíte na střední odborné škole nebo učilišti? Využijte možnosti osobního setkání a sdílení zkušeností na podzimních seminářích v Praze a v Brně. Osvojíte si praktické dovednosti v oblasti využívání dokumentárních filmů a projektových materiálů ve výuce s důrazem na globální témata, sociální výchovu a toleranci. Přihlaste se osobně nebo je doporučte svým kolegům a kolegyním!


Další informace, program a přihlášku naleznete zde.
Podporujeme demokratickou kulturu a dobré klima ve školách
Během následujících dvou let budeme intenzivně spolupracovat s 10 pražskými školami na dobrém klimatu v jejich třídách.  Tolerance a respekt, dobré vztahy, otevřená atmosféra, spolupráce, lépe zvládnuté konflikty – to jsou kvality, které budeme v zapojených školách pomáhat rozvíjet s využitím našich materiálů a metod. O tom, že to funguje, si můžete poslechnout od našich spolupracujících pedagogů již nyní ve videích Proč a jak učit s filmem?
Jeden svět na školách
Člověk v tísni, o. p. s.
Tento email byl odeslán na adresu agatha.hrusova@jsns.cz.
Odesilatelem je Jeden svět na školách, jan.forchheim@jsns.cz. Tento e-mail je podle zákona obchodním sdělením.
Z odběru se můžete odhlásit.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla