Co nového v Mikrosu - Fenomén vlašáků - Co chutná mladým? (04/2020)
Víno Tvého života
~  Duben 2020 ~
doprava ZDARMA ~
rozhovor s Davidem  Chrápkem  FENOMÉN VLAŠÁKŮ ~
vítězná kolekce "CO CHUTNÁ MLADÝM" v prodeji ~ 
LAHVUJEME Flower line ročník 2019 ~
~ TIP ~
"CO CHUTNÁ MLADÝM"
Vítězná kolekce vín soutěže, kterou hodnotí pouze degustátoři do 40 let. 

1.790 Kč

cena vč. DPH
doprava ZDARMA

Kup
Vážení milovníci Mikrosu,
    divná, zvláštní, nepředvídatelná nebo bezprecedentní. Ano, taková je dnes doba, respektive v takovém jsme se ocitli čase. Beru to jako fakt, jako jednu z mnoha dalších zkoušek a výzev, kterými za svůj život procházíme. Přes veškerou žádoucí i nežádoucí evoluci a chování člověka, o kterých nemá cenu nyní polemizovat nám opět, a tentokráte důrazněji, příroda naznačuje, jak je mocná. Pro vinaře však nic neobvyklého. S pokorou “chodíte po špičkách” vinohradem, než dostanete surovinu do sklepa. V Mikrosvínu to platilo a platí dvojnásob…Goldhamer, Purmice nebo Železná, jedinečné polohy a vinice, kde nelze fungovat jinak, než v absolutní rovnováze. Co dáte, to Vám příroda vrátí. Nebo ještě přesněji, co z přírody vezmete, to jí musíte vrátit. 

    Chceme Vám tento život, život Mikrosvínu přiblížit zase o kousek víc. Celý rok. Ve vinici, ve sklepě, při degustacích nebo v zákulisí. První číslo našeho Newsletteru Vám leccos naznačí. Představíme nejlepší kolekci vín, která uspěla v soutěži - Co chutná mladým. Kolega, kamarád a jedna z duší vinařství, David Chrápek, přidá pár svých pohledů k “vlašákům" z Pálavy. Nebo se dozvíte jaké novinky pro Vás právě připravujeme.

Přeji Vám tedy alespoň chvilku klidu, dobré počtení, a především NA ZDRAVÍ.

Bořek Svoboda
vinař
~ Co nového ~
Získali jsme ocenění  "NEJLEPŠÍ KOLEKCE VÍN" soutěže Co chutná mladým 2020.
Co tedy chutná mladým? Odpověď na tuto otázku nabízí od roku 2018 stejnojmenná soutěž vín, která je otevřená pro všechny výrobce vína z České republiky. Vína hodnotí členové spolku "Mladí vinaři " a  ve dnech 26.- 27. února se hodnotilo celkem 253 vín. Letos to organizátoři celé zjednodušili a 30 % nejlepších vín s bodovým ohodnocením nad 85 bodů získalo ocenění, a to neMedaili jako vzkaz od Mladých vinařů, že jim Vaše víno chutná. Vína Vinařství Mikrosvín Mikulov letos uspěla v kategorii "Nejlepší kolekce vín v soutěži". Těší nás, že Víno Tvého Života chutná mladým.

A zde vítězná kolekce:
Rulandské modré - Za cihelnou, 2017  Traditional line, Mikulov
Ryzlink vlašský - Dvě tratě 2017, Traditional line
Veltlínské zelené - Liščí vrch 2018, Traditional line, Březí
Ryzlink vlašský - Ořechová hora 2018Traditional line, Březí
Ryzlink vlašský - Liščí vrch 2018, Traditional line, Březí
Právě pro Vás chystáme ~
V těchto dnech pro Vás připravujeme vína z řady Flower line. Lahvujeme, etiketujeme a už brzy se můžete těšit na novinky, které můžete zakoupit zde

Na co se tedy můžete těšit? 
Pálava 2019, výběr z hroznů, polosladké
Tramín červený 2019, výběr z hroznů, polosladké
Rulandské modré rosé 2019, pozdní sběr, polosuché
Rulandské modré 2018, pozdní sběr, suché

E-shop ~
Upozornění:
Rádi bychom Vás ujistili, že provoz e-shopu je i v těchto dnech zajištěn. 

DOPRAVA od 6 lahví
ZDARMA

Využijte nákupu vín přes e-shop sesterského vinařství www.zameckevinarstvi.cz. Platba je možná pouze bezhotovostně, tzn. převodem nebo platební kartou online. Doprava probíhá přes dopravce Messenger. Osobní odběr (na adrese Zámecké vinařství Bzenec,  Zámecká 1508, 696 81 Bzenec) je možný, platba však musí být pouze kartou on-line nebo předem převodem na účet.

JAK SI PŘEVZÍT ZBOŽÍ OSOBNĚ (objednávky přes E-shop nebo e-mailem či telefonicky)
  • Prosíme, nevstupujte dovnitř, vyčkejte příchodu recepční
  • Sdělte informace k vyzvednutí objednávky (na jaké jméno je objednáno)
  • Recepční Vám přiveze zboží na vozíku před budovu
  • Potvrdíte převzetí podpisem na připravené doklady
Naše tipy ~
#smikrosemtodate
Vína, která Vám zpříjemní chvíle dlouhého čekání než budete moct vyrazit za námi. 

1.490 Kč

cena vč. DPH
doprava ZDARMA
Kup
Chardonnay 2017
Dobré Pole - Rosentické
výběr z hroznů, suché, Traditional line
ocenění: Salon vín ČR 2020, Concours Mondial de Bruxelles 2019 - zlatá medaile, Valtické vinné trhy 2019 - velká zlatá a další.
Kup
Veltlínské zelené 2017
Březí - Liščí vrch
víno pro Světlušku, pozdní sběr, suché, Traditional line
ocenění: Vinař roku 2019 - zlatá medaile, Prague Wine Trophy 2019 - Prague Premium Gold a další.
Kup
Kerner 2018
pozdní sběr, polosuché, Flower line
ocenění: Prague Wine Trophy 2019 - Prague Gold
Kup
Ryzlink vlašský 2018
pozdní sběr, suché, Flower line
ocenění: Salon vín ČR 2020 - stříbrná medaile a další.
Kup
Rozhovor ~
David Chrápek
"Pálavské vlašáky mají svoje neopakovatelné kouzlo."
V čem spočívá kouzlo pálavských vlašáků?
Především v unikátním terroir, vápencové podloží Pálavy dává vynikat hlavně odrůdě Ryzlink vlašský, vápník obsažený v půdě omezuje růst révy a koncentruje její kvalitu. Konkrétně Ryzlink vlašský má tuto kombinaci velmi rád a díky tomu dokáží být vlašáky z Pálavy unikátní, světové.

Čím jsou tyto vlašáky tak výjimečné?
To už je obsaženo v první mé odpovědi, půda, nadmořská výška, změny teplot, botrytida, to vše dělá z vlašáků z Pálavy velká vína.

Jaký mají podle tebe zvuk v zahraničí?
Pokud dáte takovéto víno ochutnat v zahraničí, často nevěří, že takto minerální víno není z Francie, ale je z Moravy. Naší prací do budoucna je tuto odrůdu dostat více do světa, konkrétně s touto odrůdou jsem přesvědčen budeme umět oslovit zahraniční trh. 

Existuje nějaký obecně použitelný návod jak takový špičkový vlašák vyrobit.
Každý vinař má svoji filozofii, my se řídíme především pokorou k přírodě a naší filosofií je, že "Víno se rodí ve vinici" a "Víno dělají lidé". V překladu to znamená, že dáváme důraz na práci ve vinohradě, pokud toto nepodceníme a příroda nám přeje, posbíráme špičkový hrozen, který již dokážeme zpracovat tak, že naše vína jsou poté plná a dlouhověká. Například hrozny pro Tradiční řadu zpracováváme gravitační metodou výroby vína, což je nejšetrnější postup pro zpracování bílých vín. Na vína nespěcháme a necháváme je dlouho zrát v nerezových tancích, popř. v sudech a často poté necháme rok zrát na láhvi, než je pustíme na trh.

Jaký je v současnosti tvůj nejoblíbenější?
Je jich více, ale rozhodně vlašák z Perné, tratě Železná 2016 a 2017 jsou skvělé a nyní přichází na trh vlašák 2018, Liščí vrch, špičkové, krásné víno.

Který byl pro tebe doposud ten nej?
Často vzpomínáme na Železnou z ročníku 2007, velice komplikovaný ročník, který dal neuvěřitelné víno s vůní a chuti červeného grepu, tento byl vážně neskutečný.

Jak vidíš ročník 2018, který uvádíme teď na trh? Jaký má potenciál, a která trať je na pití teď, a která chce ještě čas?
Osobně, dle toho co jsem měl možnost od nás ochutnat, tak ročník 2018 vnímám jako velmi kvalitní. Oproti ročníku 2017, který byl velice botrytický, tak ročník 2018 vnímám jako typičtější pro naše terroir. Vína budou plná, minerální, zemitá a medová v dochuti. Nyní pouštíme na trh vlašák Liščí vrch a Ořechová hora, za nás jsou to špičková vína, která jsou již nyní velice pitelná. Ostatní necháme ještě chvilku zrát, ale předpokládám, že je do 3 měsíců také pustíme na trh, mají obrovský potenciál.
Kontakt pro degustaci:
Petra Michalcová | E-mail: michalcova@mikrosvin.cz | Mobil: 720 069 824
Kontakt pro obchod: 
David Chrápek |  E-mail: david.chrapek@mikrosvin.cz | Mobil: 737 214 647
Facebook Instagram


Tento e-mail je obchodním sdělením, které Vám bylo odesláno na adresu  janovicek@zameckevinarstvi.cz na základě našeho předchozího kontaktu.
Odesilatelem je Vinařství Mikrosvín Mikulov, newsletter@mikrosvin.cz.
I když nám to bude líto, z odběru se můžete odhlásit. Věříme však, že se zase brzy spojíme. Ochrana osobních údajů.


S radostí doručeno díky aplikaci SmartEmailing
Antispam pravidla